0 216 606 24 72
trnlen
Sosyal Medya Hesaplarımız

Ağır Vasıta Defansif Sürüş Eğitimi

Ağır Vasıta Defansif Sürüş Eğitimi

Defansif sürüş eğitimi, diğer adıyla güvenli sürüş eğitimi trafikte güvenli araç kullanmayı ve kontrol dışı faktörlere karşı ön sezili araç kullanarak tehlikelere karşı savunma geliştirmeyi amaçlayan bir eğitimdir. Sürüş sırasında gerek hava ve yol şartları, gerekse yayalar ve trafikteki diğer paydaşların yaratacağı tüm olumsuz durumlara karşı doğru zamanda doğru savunmayı geliştirmeyi amaçlar.

Defansif sürüş teknikleri eğitimi teorik eğitimin ardından trafikte, birebir trafik koşullarında eğitmen eşliğinde gerçekleşmektedir. Eğitmen ve katılımcı trafik ortamında yer alan riskleri değerlendirir, risklerin öngörülmesi ve savunma teknikleri katılımcıya kazandırılmış olur.

Defansif sürüş eğitiminde ayrıca sürücünün ayrıntılı değerlendirmesi yapılarak detaylı Sürücü Değerlendirme raporu firmanıza gönderilir.

Eğitim sonunda katılımcılara; Defansif Sürüş Teknikleri sertifikası düzenlenir.

Hafriyat kamyonları, transport (tır), kamyon ve büyük araç sürücüleri Ağır Vasıta Defansif Sürüş Eğitimine katılırlar. Sürücünün defansif sürücülük yeteneklerinin geliştirilmesi ve araçlarının dinamiklerini öğrenmeleri sağlanır.