0 216 606 24 72
trnlen
Sosyal Medya Hesaplarımız

Sıkça Sorulan Sorular

Anasayfa » Sıkça Sorulan Sorular
Sıkça Sorulan Sorular
Temayla gelen Gutenberg blokları ile aşağıdaki gibi soru cevap kombinasyonları yapabilirsiniz.
Makam şoförü eğitimi almak için şartlar nelerdir?

Makam Şoförü eğitimi, yani bilinen adıyla Vip Sürüş Teknikleri eğitimi için Profesyonel Sürüş Teknikleri programına katılmanız gerekmektedir. Bu eğitim içeriğinde Güvenli Sürüş Teknikleri, İleri Sürüş Teknikleri, Vip Sürüş Teknikleri, Anti Terör Sürüş Teknikleri ve Profesyonel Sürüş Teknikleri olmak üzere 5 modül bulunur ve bu eğitimle birlikte tüm bu sertifikalara sahip olursunuz. Alacağınız bu 5 sertifikaya ek olarak bir adette Üniversite onaylı E-Devlet sertifikasına sahip olursunuz.

Alacağım eğitimle iş bulabilir miyim?

Alacağınız eğitim ve eğitim sonrası kazanacağınız sertifikayla çeşitli istihdam alanlarından faydalanabilirsiniz. Bunlara örnek olarak Ambulans Şoförlüğü, Makam Şoförlüğü, Özel Şoförlük gibi meslekler verilebilir.

Şirket çalışanlarımıza Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitimi aldırmak zorunda mıyız?

Güvenli Sürüş Teknikleri eğitimi bünyesinde araç kullanan firmaların bakım, onarım ve yakıt giderlerini düşürürken, maddi hasarlı trafik kazaları ile operasyonel ve zaman problemleri yaşanmasını engeller. Aynı zamanda yasal bir zorunluluktur. İş Güvenliği mevzuatına göre işveren ve işveren vekilleri, araç teslim ettiği tüm personele sürüş eğitimi aldırmalıdır. Zira olası bir yaralanmalı ve ölümlü kazada işverenin sorumluluğunun yerine getirilip getirilmediği büyük önem taşımaktadır.