0 216 606 24 72
trnlen
Sosyal Medya Hesaplarımız

İleri Sürüş Teknikleri Eğitici Eğitimi

İleri sürüş teknikleri eğitici eğitimi (eğitmen eğitimi), ileri sürüş teknikleri konusunda eğitmen yetiştirmek amacıyla tasarlanmış bir eğitim programıdır. Bu eğitim programı, tüm sürücülerin güvenli ve etkili araç kullanma becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmak için tasarlanmış ve kurumların kurum içerisinde eğitim düzenlemelerini sağlayan, sürüş teknikleri eğitmeni yetiştiren bir programdır.

İleri sürüş teknikleri eğitici eğitimi, teorik ve uygulamalı derslerden oluşur. Teorik derslerde, sürüş güvenliği, sürüş fiziği, sürüş teknikleri ve trafik kuralları gibi konular ele alırken, uygulamalı dersler ise sürüş teknikleri, viraj dönüş teknikleri, defansif sürücülük, ıslak ve yağışlı zeminlerde araç kullanma, ani gelişen durumlarda doğru tepkileri vermek ve savunma yapmak gibi içerikleri barındırır.

İleri sürüş teknikleri eğitici eğitimi süresi kişi sayısına göre değişir. Eğitimin sonunda, katılımcılara ileri sürüş teknikleri eğitmeni (eğitmen eğitimi) sertifikası verilir.

İleri sürüş teknikleri eğitici eğitimi, aşağıdaki kişiler için faydalı olabilir:

  • Sürücü eğitmenleri
  • Emniyet görevlileri
  • Araç üretici firmalar
  • Araç kiralama şirketleri
  • Sigorta şirketleri
  • Otobüs işletmeleri
  • Acil durum ekipleri vb.

İleri sürüş teknikleri eğitici eğitimi, sürücülerin güvenli ve etkili araç kullanma becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmak için önemli bir eğitim programıdır. Bu eğitim programı, sürücülerin kaza risklerini azaltmasına ve trafikte daha güvenli bir şekilde hareket etmesine yardımcı olur.

İleri Sürüş Akademisi, daha önceden lojistik, hava kuvvetleri, kargo, bankacılık gibi alanlarda faaliyet gösteren firmalara ileri sürüş ve güvenli sürüş eğitmen eğitimi vermiş ve yetiştirilen eğitmenler halen daha faaliyetlerini sürdürmektedir.