0 216 606 24 72
trnlen
Sosyal Medya Hesaplarımız

Temel ve Sürüş Geliştirme Eğitimi

Temel Sürüş Teknikleri Eğitimi

Temel Sürüş Teknikleri Eğitimi, ehliyetini daha önceden almış ancak çok fazla trafik tecrübesi olmayan, hiç araç kullanmamış ya da uzun bir süre ara vermiş ve trafiğe çıkmakta zorlanan sürücüler için gerçekleştirilen bir eğitimdir.

Katılımcının kendi aracı ya da temin ettiği bir araçla gerçekleştirilen Temel Sürüş Eğitimi, trafiğe kapalı alanda temel becerilerin geliştirilmesi ve sürücünün özgüvenini kazanması için bazı egzersizlerle başlar, sürücü trafiğe çıkmaya hazır olduğunda ise sakin trafik, orta yoğun trafik ve yoğun trafiğe çıkılır.

HEDEF KİTLE

Temel Sürüş Eğitimi, ehliyeti mevcut olup trafiğe çıkmakta zorlanan, çekinen sürücüler ya da uzun bir süredir araç kullanmayan ve tekrar trafiğe çıkmaya hazırlanan sürücüler için uygundur.

TEMEL SÜRÜŞ EĞİTİMİ NE KADAR SÜRER?

5 saat x 3 gün olmak üzere toplam 15 saattir.

EĞİTİM ETAPLARI VE EĞİTİM İÇERİĞİ

Temel Sürüş Eğitimi 1.Gün 5 saat
Trafiğe kapalı eğitim alanında başlayarak sürücüye aracın özellikleri tanıtılır, temel manevra, fren ve diğer egzersizler yapılarak sürücü ile aracın uyumu sağlanır. Sürücü trafiğe çıkmaya hazır hale geldiğinde ise sakin trafikte sürüş gerçekleştirilir. Sürücünün durumuna göre trafiğe çıkış 2.güne ertelenebilir.

Temel Sürüş Eğitimi 2.Gün 5 saat
Sürücünün durumuna göre ilk gün eğitim alanında ısınmayla başlayarak daha sonrasında sakin trafiğe çıkılır, sürücünün durumuna göre yoğun trafiğe geçiş yapılır.

Temel Sürüş Eğitimi 3.Gün 5 saat
Temel Sürüş Eğitiminin son gününde, sürücünün en çok kullanacağı güzergahlar arasında eğitim devam eder, yoğun trafik, şehir içi trafik karışık olarak eğitim uygulanır. Eğitimin son aşamasında park eğitimi verilerek eğitim sonlandırılır.

  • Temel Sürüş Eğitimini tamamlayan sürücülerin tamamına yakını, tek başına araç kullanacak beceriye erişmektedir. Aksi durumlarda eğitimlerini uzatmaları gerekebilir.
SÜRÜŞ GELİŞTİRME EĞİTİMİ

Sürüş Geliştirme Eğitimi, temel sürüş becerilerine sahip, trafiğe çıkabilen ve araç kullanabilen fakat eksiklikleri olduğunu düşünen sürücüler için gerçekleştirilen bir eğitimdir. İçeriği tamamen kişiye özel olan bu eğitimde, sürücünün sürüşü eğitmenler tarafından gözlemlenir ve eksiklikleri üzerinde yoğunlaşarak eğitim gerçekleşir.

Hedef Kitle

Trafiğe çıkabilen ve trafikte araç kullanma becerilerine sahip, ancak eksikleri olduğunu düşünen (park & manevra, uzun yol sürüşü, gece sürüşü vb.) kişiler için uygundur.

Eğitim Süresi

4 saat x 2 gün olmak üzere toplam 8 saattir.

+ Eğitim Fotoğrafları